روز شمار

یکشنبه 1394/03/03

موفقیت از زبان وارن بافت

. . .

زمانی که وارن بافت تنها 25 سال داشت مبلغی حدود 2 میلیون دلار امروز دارایی داشت .

در دوران جوانی مطمئن بود به هدف خود یعنی بدست آوردن استقلال مالی خواهد رسید.

در اواخر فوریه سال 2014 در دانشگاه مدیریت و بازرگانی لویی در مصاحبه ای اعلام کرد که این هدف برای جوانی 25 ساله بسیار بزرگ بوده ولی او به ایت هدف دست پیدا کرده و اکنون در سن 84 سالگی سومین ثروتمند جهان است، با برآورد بیش از 70 میلیارد دلار دارایی خالص با شهرت بزرگترین سرمایه گذار در تاریخ .

او در این مصاحبه در مورد موفقیت شخصی خود به این موضوع اشاره نمود که “موفقیت یعنی بدست آوردن مهمترین چیزهایی که میخواهید و برای من یعنی شادی” و اینکه “احساس افتخار از خود و ایجاد انگیزه برای بهبودی مستمر کسب و کار” از مهمترین دلایل پیشرفتش بوده.

وارن بافت در مورد اینکه دیگران در مورد عملکرد او چگونه قضاوت می کنند گفت :

“همانطور که شما در حرفه خود پیشرفت می کنید در درونتان از عملکردتان احساس موفقیت می نمایید و باید نگران انجام کارهایی که خوب می دهید باشید نه اینکه بقیه در مورد کار شما چه درکی دارند”

بافت همواره موفقیت شرکت خود را از نظر مالی بیش از موفقیت شخصی خود در اولویت قرارداده و به همین دلیل تیم مدیریت خود را “مدافعان سرسخت و محافظان شهرت برکشایر” می نامد.

با توجه به گفته های بافت “موفقیت شغلی از کاری بدست می آید که بابت یک هدف بزرگ ، رفاه بیشتری ایجاد شود و مهمترین برد شما این است که همواره یک فرد خوب باشید.”

 

 

 

مازیار کریمیان

coe4u.blog.ir

پی نوشت : این روز شمار در تاریخ سه شنبه   1401/03/10  به مجموع روز شمارها اضافه شده . . .

 

تصویر نویسنده
مازیار

پست قبلی

پست بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *